Opakowania foliowe

Worki foliowe

Obecnie są jednym z podstawowych produktów opakowaniowych. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Worki foliowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, są wykorzystywane do pakowania artykułów przemysłowych, AGD, elektroniki, itp. Również na co dzień korzystamy z worków foliowych i torebek foliowych do pakowania żywności lub mrożenia. Worki foliowe w zależności od tworzywa z jakiego są wykonane mogą służyć jako opakowanie jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Różne grubości oraz ogromna dowolność w doborze rozmiarów czynią z worków foliowych opakowanie niezwykle uniwersalne. Mają swoich zwolenników oraz przeciwników, wykonywane są z tworzyw sztucznych ale jako opakowanie proste a nie wielomateriałowe worki foliowe są łatwe w recyklingu. Wykonujemy worki z folii LDPE – polietylenu niskiej gęstości zarówno z tworzywa pierwotnego jak i z regranulatu. Nadają się do wszystkich wspomnianych zastosowań.

Wykonujemy worki foliowe do celów spożywczych a więc przeznaczone do kontaktu z żywnością, do tego typu opakowań wystawiamy deklarację zgodności. Worki foliowe przeznaczone do artykułów przemysłowych mogą zostać wykonane z folii z tworzywa pierwotnego (oryginał) lub z tworzywa z recyklingu (regranulat).

Telefon: 61 283 08 68

Zastosowania

Do artykułów spożywczych

Worki foliowe jako produkt opakowaniowy mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, są higieniczne i gwarantują pewną ochronę artykułów spożywczych. Aby zagwarantować odpowiednią wytrzymałość worka można dobrać jego grubość. Wielkość natomiast może być łatwo dobierana w niezwykle szerokim zakresie. Zapewnia to dowolność zastosowań i dobór odpowiedniego worka foliowego do artykułu, np. do produktów stałych, sypkich lub jako wkłady do wiaderek i beczek.

Do artykułów przemysłowych

Worki foliowe przeznaczone do pakowania artykułów przemysłowych to bardzo szerokie pole działania. Mają tu zastosowanie małe woreczki foliowe jak i bardzo duże worki. Technika i sposób pakowania oraz rodzaj pakowanego produktu wymusza stosowanie czasem bardzo dużych worków foliowych o zupełnie niestandardowych stosunkach boków.

W domu i w ogrodzie

Worki foliowe wykorzystywane są także do pakowania różnego rodzaju odpadów. Mogą to być odpady z gospodarstw domowych, cięższe odpady ogrodowe lub odpady typu budowlanego.

Rozmiary i grubości

STANDARDOWE

Szeroka oferta standardowych rozmiarów dostępna w magazynie oraz możliwość wykonania pewnych rozmiarów w bardzo krótkim terminie, także w niskim nakładzie.

Wykonywane według zamówienia klienta

Bardzo duże możliwości doboru wielkości worków oraz grubości folii.

Personalizacja produktu

Oferujemy możliwość personalizacji produktu a więc zastosowania etykiety z danymi odbiorcy.

Stawiamy na jakość

Zawsze i na każdym etapie produkcji dbamy, by produkt końcowy był najwyższej jakości.

Wykorzystujemy jedynie dobre tworzywa, dzięki temu produkt zawsze spełnia swoją funkcję.

Specyfikacja worków foliowych

Tworzywa a przeznaczenie produktu

W zależności od przeznaczenia worków foliowych do produkcji można użyć różnych tworzyw:

  • REGRANULAT S-KL1 i S-KL2 – worki foliowe do pakowania produktów przemysłowych gdzie nie jest wymagana idealna przezroczystość – folia o lekko słomkowej barwie z tworzyw z recyklingu, częściowo przezroczysta, nie jest przeznaczona do kontaktu z żywnością
  • ORYGINAŁ – worki foliowe do pakowania produktów spożywczych oraz przemysłowych, dzięki wysokiej przezroczystości bardzo dobrze eksponują zapakowany produkt – folia z tworzywa pierwotnego, bezbarwna, bez zapachu, przezroczysta

Jak pakujemy - opakowania handlowe i zbiorcze

Typ opakowania uzależniony jest od przeznaczenia worków foliowych. Jeśli worki foliowe mają być używane jako dalsze opakowanie do produktów mogą być pakowane zbiorczo np. po 500 czy 1000 sztuk lub bez opakowania na palecie. Gdy jednak worki foliowe stanowić mają produkt i służyć do dalszej sprzedaży pakowane są w paczki np. po 20, 50, 100 lub więcej sztuk. Opakowanie zawsze zawiera etykietę produktową.

Używaj mądrze i pomyśl o recyklingu

Pamiętajmy, że bezpośrednio od nas zależy czy zużyte opakowanie trafi na wysypisko czy zostanie odzyskane i trafi do powtórnego przerobu. Worki foliowe to tworzywo sztuczne – polietylen. Zużyte należy umieszczać w pojemnikach przeznaczonych na odpady z tworzyw sztucznych. Takie działanie przyczyni się do odzysku tworzywa i przetworzeniu go ponownie.

Przechowywanie

Zalecamy przechowywanie worków foliowych w miejscu gdzie nie będą narażone na bezpośrednie lub pośrednie działanie promieni słonecznych. Ponieważ tworzywa sztuczne bez dodatków ochronnych UV poddane działaniu promieni słonecznych mogą ulec szybkiej degradacji.

Nasze plusy

  • DZIAŁAMY SZYBKO
  • TWORZYMY DOBRE PRODUKTY
  • KORZYSTAMY Z RÓŻNYCH TWORZYW
  • WYKONUJEMY NISKONAKŁADOWE SERIE PRODUKTÓW
  • PERSONALIZUJEMY TOWARY
  • ZAPEWNIAMY TRANSPORT

ARTFOL-Plus - działamy od 1990 roku

Dane adresowe

ARTFOL-Plus P.P.H.U. sp.c.
Mechlin, ul.Śremska 8
63-100 Śrem

Telefon: 61 283 08 68

Pracujemy

Poniedziałek - Piątek
Biuro 8.00 – 15.00
Magazyn 7.30 – 15.00