Formatki i przekładki foliowe

Arkusze foliowe

Formatki i przekładki foliowe to arkusze foliowe czyli jednowarstwowe folie PE. Mogą być wykonane w różnych wielkościach i grubościach oraz z różnych tworzyw w zależności od celu do jakiego mają być użyte. Są to produkty opakowaniowe szeroko stosowane w przemyśle w procesie pakowania towarów i umieszczania ich na paletach.

Formatki foliowe wykorzystuje się do okrywania palet z towarem, przedzielania różnych towarów znajdujących się na palecie lub izolowania towaru od palety. Przekładki foliowe zazwyczaj o mniejszych wymiarach służą do oddzielania różnych produktów np. gdy zachodzi konieczność oddzielenia od siebie warstw produktów znajdujących się w kartonie, skrzynce, itp.

Telefon: 61 283 08 68

Przeznaczenie i sposoby użycia

Formatki foliowe wykorzystuje się do ochrony towarów umieszczonych na paletach. Chronią przed wilgocią i kurzem. Stosuje się je jako ochronną warstwę górną na palecie, warstwę wewnętrzną oddzielającą towary lub warstwę dolną, która izoluje towar od palety. Przy wykorzystaniu folii rozciągliwej stretch oraz formatki foliowej można w pełni zabezpieczyć towar na palecie prze wilgocią – paletę można przechować na zewnątrz.

Często bardzo ważne jest też skuteczne izolowanie towaru od palety, szczególnie wtedy, gdy na palecie umieszcza się towary w kartonach lub gdy towar nie może zostać zawilgocony. Zazwyczaj puste palety przechowuje się na zewnątrz i przez to sama paleta zawiera dużo wilgoci. W tym przypadku formatka foliowa w rozmiarze palety zapewnia pełną izolację.

Rozmiary

Formatki do palet – standard:

 • 800x1200mm 0,08mm
 • 1600x1200mm 0,08mm
 • Inne wymiary: dowolne

Stawiamy na jakość

Zawsze i na każdym etapie produkcji dbamy, by produkt końcowy był najwyższej jakości.

Wykorzystujemy jedynie dobre tworzywa, dzięki temu produkt zawsze spełnia swoją funkcję.

Specyfikacja arkuszy foliowych

Tworzywa a przeznaczenie produktu

W zależności od przeznaczenia formatek i przekładek foliowych do produkcji można użyć różnych tworzyw:

 • REGRANULAT RS-KL1 i RS-KL2 – formatki i przekładki foliowe do zabezpieczania towarów na paletach jako warstwa górna, dolna (izolacyjna) i wewnętrzna, pakowania, owijania i izolowania produktów przemysłowych gdzie nie jest wymagana idealna przezroczystość – folia o lekko słomkowej barwie z tworzyw z recyklingu, częściowo przezroczysta.
 • REGRANULAT CZARNY RSC-KL1 i RSC-KL2 – formatki foliowe w kolorze czarnym do zabezpieczania towarów na paletach jako warstwa górna, dolna (izolacyjna) i wewnętrzna.
 • ORYGINAŁ – formatki i przekładki foliowe do zabezpieczania, pakowania, owijania i izolowania produktów spożywczych oraz przemysłowych, dzięki wysokiej przezroczystości bardzo dobrze eksponują zapakowany produkt – folia z tworzywa pierwotnego, bezbarwna, bez zapachu, przezroczysta.
 • ORYGINAŁ + UV – formatki foliowe z dodatkiem stabilizatora UV do zabezpieczania towarów na paletach jako warstwa górna. Formatki wykonane z tego tworzywa mają zwiększoną odporność na promieniowanie słoneczne UV. Dzięki temu mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie będą narażone na wysokie i długotrwałe promieniowanie słoneczne.

Jak pakujemy - opakowania

Produkt występuje w wersji przemysłowej – pakujemy zbiorczo lub bez opakowania na palecie.

Używaj mądrze i pomyśl o recyklingu

Pamiętajmy, że bezpośrednio od nas zależy czy zużyte opakowanie trafi na wysypisko czy zostanie odzyskane i trafi do powtórnego przerobu. Formatki i przekładki foliowe to tworzywo sztuczne – polietylen. Zużyte należy umieszczać w pojemnikach przeznaczonych na odpady z tworzyw sztucznych. Takie działanie przyczyni się do odzysku tworzywa i przetworzeniu go ponownie.

Przechowywanie

Zalecamy przechowywanie formatek i przekładek foliowych w miejscu gdzie nie będą narażone na bezpośrednie lub pośrednie działanie promieni słonecznych. Ponieważ tworzywa sztuczne bez dodatków ochronnych UV poddane działaniu promieni słonecznych mogą ulec szybkiej degradacji.

Nasze plusy

 • DZIAŁAMY SZYBKO
 • TWORZYMY DOBRE PRODUKTY
 • KORZYSTAMY Z RÓŻNYCH TWORZYW
 • WYKONUJEMY NISKONAKŁADOWE SERIE PRODUKTÓW
 • PERSONALIZUJEMY TOWARY
 • ZAPEWNIAMY TRANSPORT

ARTFOL-Plus - działamy od 1990 roku

Dane adresowe

ARTFOL-Plus P.P.H.U. sp.c.
Mechlin, ul.Śremska 8
63-100 Śrem

Telefon: 61 283 08 68

Pracujemy

Poniedziałek - Piątek
Biuro 8.00 – 15.00
Magazyn 7.30 – 15.00