FOLIE OCHRONNE

Folia tynkarska

Produkt ochronny z etykietą PRO skierowany głównie do firm wykonujących prace wykończeniowe w branży budowlanej. Obecne standardy wykonywania usług wykończeniowych nakładają na firmy konieczność stosowania dokładnych i skutecznych metod zabezpieczania wcześniej zamontowanych elementów budowlanych, stolarki okiennej i drzwiowej, wyposażenia. Nowoczesne budownictwo to wysokiej jakości tworzywa, metale, duże powierzchnie szklane które chociażby ze względu na swoją wartość wymagają należytego zabezpieczenia przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Zawsze łatwiejsze i tańsze jest dobre zabezpieczenie niż późniejsza konieczność usuwania zabrudzeń, które często nie są łatwe do usunięcia i nierzadko przy tego typu praktykach niszczy się zabrudzone powierzchnie.

Folia tynkarska jest produktem ochronnym i występuje w dwóch postaciach. Wstęgi folii, tzw. „półrękawa” nawiniętej na tekturową rurę oraz złożonego pakietu. W obu przypadkach korzystanie z folii jest niezwykle proste i bardzo poręczne. Folia tynkarska nawinięta na rurę czy też złożona w pakiet łatwo się odwija i można przyciąć ją na dowolną długość.

Telefon: 61 283 08 68

Przeznaczenie

Podstawowe przeznaczenie folii tynkarskich to ochrona dużych powierzchni wewnątrz oraz na zewnątrz budynków podczas prac budowlanych, remontowych, wykończeniowych. Ze względu na mniejszą szerokość niż folie malarskie oraz znaczną transparentność jest idealnym produktem do ochrony okien i przeszkleń ponieważ nie zaciemnia wnętrz. Ze względu na mniejszą szerokość, która przed rozłożeniem wynosi 1m jest bardzo wygodna podczas aplikacji, szczególnie na zewnątrz gdy zajdzie konieczność zmagania się z wiatrem.

Folie tynkarskie występują w różnych grubościach i standardowej szerokości 2m. Najcieńsza jest nawijana na tekturową rurę lub składana w pakiet i ma grubość 20 mikronów. Jest elastyczna i dzięki temu układa się dobrze nawet w niższych temperaturach i trudniej dostępnych miejscach. Grubości 30, 40 i 70 mikronów wykonujemy w formie pakietów o długości do 15m.

Sposób użycia i łatwość stosowania

Wytwarzane folie tynkarskie są specjalnie zwijane w płaski pakiet o szerokości 30-35 cm lub nawijane na tekturową rurę, dzięki temu są wyjątkowo poręczne gdy zachodzi potrzeba ucięcia folii z długości. W taki sposób można precyzyjnie odmierzyć wymaganą ilość folii tynkarskiej i uciąć nożyczkami lub nożykiem do tapet. W zależności od powierzchni lub przedmiotów które mają być chronione folią tynkarską można jej używać w formie luźnej, bez mocowania lub mocować do powierzchni za pomocą taśm samoprzylepnych.

Jeśli zachodzi potrzeba przymocowania folii tynkarskiej np. do drzwi, okna, zabudowy meblowej czy podłogi sugerujemy używanie specjalistycznych taśm maskujących i malarskich, które po odklejeniu nie pozostawiają śladów kleju na powierzchni na którą były aplikowane. Jeśli rozmiar folii tynkarskiej jest niewystarczający do zabezpieczenia powierzchni z powodzeniem można je łączyć – i tu polecamy użyć zwykłej samoprzylepnej taśmy pakowej.

Rozmiary

Folia na tekturowej rurze: 2x50m
Folia zwijana w pakiety: szerokość folii 2m, długość folii do 15m

Interesuje Cię inny rozmiar?

Stawiamy na jakość

Zawsze i na każdym etapie produkcji dbamy, by produkt końcowy był najwyższej jakości.

Wykorzystujemy jedynie dobre tworzywa, dzięki temu produkt zawsze spełnia swoją funkcję.

Specyfikacja folii tynkarskiej

Tworzywa

Występują dwa rodzaje tworzyw:

  • REGRANULAT S-KL1 i S-KL2 – folie tynkarskie do stosowania wszędzie tam, gdzie zabezpieczana powierzchnia powinna być widoczna np. stolarka drzwiowa i okienna – folia o lekko słomkowej barwie z tworzyw z recyklingu, częściowo przezroczysta
  • ORYGINAŁ – folie tynkarskie najwyższej jakości do stosowania w miejscach, które muszą być dobrze widoczne lub są źródłami światła dziennego np. okna, drzwi, duże powierzchnie szklane – folia z tworzywa pierwotnego, bezbarwna, bez zapachu, przezroczysta

Jak pakujemy

Wszystkie produkty wykonane w postaci pakietów oraz na tekturowej rurze pakowane są w transparentny worek oraz oznaczane etykietą informacyjną.

Używaj mądrze i pomyśl o recyklingu

Pamiętajmy, że bezpośrednio od nas zależy czy zużyta folia tynkarska trafi na wysypisko czy zostanie odzyskana i trafi do powtórnego przerobu. Folie tynkarskie to tworzywo sztuczne – polietylen. Zużyte należy umieszczać w pojemnikach przeznaczonych na odpady z tworzyw sztucznych. Takie działanie przyczyni się do odzysku tworzywa i przetworzeniu go ponownie.

Przechowywanie

Zalecamy przechowywanie folii tynkarskich w miejscu gdzie nie będą narażone na bezpośrednie lub pośrednie działanie promieni słonecznych. Ponieważ tworzywa sztuczne bez dodatków ochronnych UV poddane działaniu promieni słonecznych mogą ulec szybkiej degradacji.

Nasze plusy

  • DZIAŁAMY SZYBKO
  • TWORZYMY DOBRE PRODUKTY
  • KORZYSTAMY Z RÓŻNYCH TWORZYW
  • WYKONUJEMY NISKONAKŁADOWE SERIE PRODUKTÓW
  • PERSONALIZUJEMY TOWARY
  • ZAPEWNIAMY TRANSPORT

ARTFOL-Plus - działamy od 1990 roku

Dane adresowe

ARTFOL-Plus P.P.H.U. sp.c.
Mechlin, ul.Śremska 8
63-100 Śrem

Telefon: 61 283 08 68

Pracujemy

Poniedziałek - Piątek
Biuro 8.00 – 15.00
Magazyn 7.30 – 15.00