FOLIE OCHRONNE

Folia malarska

Podstawowym produktem ochronnym podczas prac budowlanych i remontowych jest folia malarska. Wykonana z folii polietylenowej może mieć różne grubości, wielkości a w zależności od tworzywa z jakiego została wykonana różne zastosowania. Folie malarskie nazywane są często plandekami foliowymi lub ochronnymi, pakietami foliowymi czy też po prostu foliami ochronnymi – jest to jednak wciąż ten sam produkt.

Obecnie folie malarskie wykonywane są głównie z tworzyw pochodzących z recyklingu. To dobry kierunek, ale ma i swoje wady. Często konsument lub wykonawca pozbawiony jest możliwości wyboru rodzaju tworzywa z którego wykonana jest folia malarska i nabywa produkt, który nie do końca spełnia jego oczekiwania. Jako producent wykonujemy folie malarskie z różnych tworzyw przez co można je dopasować do różnych zastosowań tak, aby zachowały pełne walory użytkowe.

Telefon: 61 283 08 68

Przeznaczenie

Podstawowe przeznaczenie folii malarskich to ochrona różnych powierzchni i elementów wyposażenia przed zanieczyszczeniami w czasie prowadzenia prac budowlanych i remontowych. Oprócz wspomnianych typowych zastosowań w branży budowlanej folie malarskie można z powodzeniem używać do innych celów ochronnych. Zabezpieczenie np. materiałów budowlanych, mebli, sprzętu ogrodowego, rowerów i motocykli oraz innych dowolnych przedmiotów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, deszczem, kurzem. Jak widać folie malarskie mają szerokie spektrum zastosowań co czyni je produktem użytkowym i uniwersalnym.

Najcieńsze z folii malarskich o grubości do 15 mikronów polecane są do ochrony mebli oraz innych elementów wyposażenia przed kurzem, pyłem, farbami i lakierami podczas przygotowywania powierzchni do malowania oraz podczas samego malowania. Folie malarskie wykonane z folii o grubości 20-25 mikronów są już nieco mocniejsze i oprócz wcześniej wspomnianego zastosowania mogą być z powodzeniem używane do zabezpieczania stałych elementów wnętrz, np. drzwi, okien a nawet podłóg. Grubość folii w zakresie 38-48 mikronów jest już wystarczająca aby można było stosować tego typu folie malarskie do ochrony podłogi, a przy 48 mikronach nawet intensywne chodzenie po rozłożonej folii nie powinno jej uszkodzić. Dla zwiększenia pewności ochrony i w celu zapewnienia długotrwałego użytkowania sugerujemy grubości 60-80 mikronów. Do użytku na zewnątrz przy ochronie np. kostki betonowej podczas wykończeniowych prac zewnętrznych (tynki, ocieplenia, malowanie) niezbędna jest folia malarska o grubości 100 do 120 mikronów.

Sposób użycia i łatwość stosowania

Produkowane przez nas folie malarskie są specjalnie zwijane w płaski pakiet o szerokości 25-35 cm i dzięki temu zabiegowi są wyjątkowo poręczne gdy zachodzi potrzeba ucięcia folii z długości. W taki sposób można precyzyjnie odmierzyć wymaganą ilość folii malarskiej i uciąć nożyczkami lub nożykiem do tapet. Wąski pakiet folii malarskiej ułatwia także jej rozkładanie.

W zależności od powierzchni lub przedmiotów które mają być chronione folią malarską można jej używać w formie luźnej, bez mocowania lub mocować do powierzchni za pomocą taśm samoprzylepnych. Jeśli zachodzi potrzeba przymocowania folii malarskiej np. do drzwi, okna, zabudowy meblowej czy podłogi sugerujemy używanie specjalistycznych taśm maskujących i malarskich, które po odklejeniu nie pozostawiają śladów kleju na powierzchni na którą były aplikowane. Jeśli rozmiar folii malarskiej jest niewystarczający do zabezpieczenia powierzchni z powodzeniem można je łączyć – i tu można użyć zwykłej samoprzylepnej taśmy pakowej.

Rozmiary

Typowe rozmiary folii malarskich to: 4x5m i 4×12,5m
Możemy wykonać długość w zależności od potrzeby w zakresie od 2,5 do 12,5m

FOLIE MALARSKIE – PROpak i BOXpak

Oprócz typowo handlowej – konsumenckiej wersji opakowań wykonujemy także folie malarskie w wersji opakowaniowej PROpak i BOXpak.

PROpak – to opakowanie dla profesjonalistów – wykonawców, którzy używają folii malarskich w codziennej pracy i nie potrzebują aby każda z nich była oddzielnie pakowana. Opakowanie tego typu zawiera zadaną ilość folii malarskich, które nie posiadają opakowań jednostkowych a jedynie opakowanie zbiorcze.
Opakowanie typu PROpak jest ekonomiczne – nie trzeba płacić za opakowanie, którego i tak nie potrzebujemy oraz ekologiczne – brak opakowania to mniej odpadów.

BOXpak – to opakowanie dla firm, które same pakują produkty. Wersja opakowania, a właściwie jego całkowity brak. W tym wypadku folie malarskie zapakowane zostają do pudła o podstawie 80 x 120cm a więc wielkości palety euro i wysokości do 180cm.

Przezroczystość tworzyw

  • REGRANULAT S-KL1 i S-KL2
  • ORYGINAŁ
  • REGRANULAT W-KL1
  • REGRANULAT W-KL2

Stawiamy na jakość

Zawsze i na każdym etapie produkcji dbamy, by produkt końcowy był najwyższej jakości.

Wykorzystujemy jedynie dobre tworzywa, dzięki temu produkt zawsze spełnia swoją funkcję.

Specyfikacja folii malarskiej

Tworzywa a przeznaczenie produktu

W zależności od przeznaczenia produktu końcowego czyli gotowego pakietu folii malarskiej do produkcji używamy trzech rodzajów tworzyw:

  • REGRANULAT W-KL1 i W-KL2 – folie malarskie od których nie wymaga się przezroczystości – folia z tworzyw z recyklingu o różnym zabarwieniu, nieprzezroczysta
  • REGRANULAT S-KL1 i S-KL2 – folie malarskie do stosowania wszędzie tam, gdzie okrywana powierzchnia powinna być widoczna np. drzwi, płytki, podłogi – folia o lekko słomkowej barwie z tworzyw z recyklingu, częściowo przezroczysta
  • ORYGINAŁ – folie malarskie najwyższej jakości do wykorzystania w miejscach, które muszą być dobrze widoczne lub są źródłami światła dziennego np. okna, drzwi, duże powierzchnie szklane – folia z tworzywa pierwotnego, bezbarwna, bez zapachu, przezroczysta

Jak pakujemy - opakowania jednostkowe, zbiorcze, transportowe

Standardowym opakowaniem jednostkowym (handlowym) naszych folii malarskich jest worek foliowy z nadrukiem. Opakowanie oprócz niezbędnych informacji o produkcie i jego zastosowaniu jest też bardzo estetyczne. Zbiorcze opakowanie zawiera zazwyczaj od 5 do 40 sztuk produktu i może być wykonane w formie worka foliowego lub kartonu. Opakowania zbiorcze umieszczane są na paletach. W zależności od rodzaju folii malarskiej, rodzaju opakowania zbiorczego oraz typu palety może ich być od 60 do 180.

Używaj mądrze i pomyśl o recyklingu

Pamiętajmy, że bezpośrednio od nas zależy czy zużyta folia malarska trafi na wysypisko czy zostanie odzyskana i trafi do powtórnego przerobu. Folie malarskie to tworzywo sztuczne – polietylen. Zużyte należy umieszczać w pojemnikach przeznaczonych na odpady z tworzyw sztucznych. Takie działanie przyczyni się do odzysku tworzywa i przetworzeniu go ponownie.

Przechowywanie

Zalecamy przechowywanie folii malarskich w miejscu gdzie nie będą narażone na bezpośrednie lub pośrednie działanie promieni słonecznych. Ponieważ tworzywa sztuczne bez dodatków ochronnych UV poddane działaniu promieni słonecznych mogą ulec szybkiej degradacji.

Nasze plusy

  • DZIAŁAMY SZYBKO
  • TWORZYMY DOBRE PRODUKTY
  • KORZYSTAMY Z RÓŻNYCH TWORZYW
  • WYKONUJEMY NISKONAKŁADOWE SERIE PRODUKTÓW
  • PERSONALIZUJEMY TOWARY
  • ZAPEWNIAMY TRANSPORT

ARTFOL-Plus - działamy od 1990 roku

Dane adresowe

ARTFOL-Plus P.P.H.U. sp.c.
Mechlin, ul.Śremska 8
63-100 Śrem

Telefon: 61 283 08 68

Pracujemy

Poniedziałek - Piątek
Biuro 8.00 – 15.00
Magazyn 7.30 – 15.00